Loading...

ORTAK VE REFERANSLARIMIZney

John Ovrutsky

Kurucu ve CEO, BridgePath Solutions
Yönetici/Lider Koçu ve Sertifikalı Birkman Danışmanı
John, HBO’ da yöneticilik yapmadan önce Sony Tokyo’nun yabancı işe alım İK Genel Müdürlüğünü yapmıştır. Time Out NY On Demand’in kurucusudur
ve Satellite Broadcasting & Communications National Trade Organization’ın Yönetim Kurulu Başkan Yardımcılığını yapmıştır.

John, takım kurmada, liderlik becerileri geliştirmede ve Birkman Metodu’nu kullanarak organizasyonel kaygıyı harmoniye dönüştürmedeki başarıları ile isim yapmış
bir Birkman Danışmanıdır. 20 yılı aşan HBO yöneticilik deneyimi sırasında karşılaştığı Birkman Metodu ve Claire, sonunda John’u Millvale’in Birkman Danışman ve Koç ortaklarından biri olmaya götürmüştür.
ney

Claire Carrison

Master Trainer
Claire Carrison, University of California, St Louis University ve Stanford University, School of Business’ta Organizasyonel Davranış ve Kariyer Gelişimi bölümlerinde öğretim üyeliği yapmıştır. Meslek hayatına Fortune 500 firmalarında başlamış ve kendi danışmanlık firmasına sahip olana kadar birçok üst düzey yöneticilik pozisyonunda çalışmıştır.

1980’de Millvale isimli kendi danışmanlık firmasını açan Claire, iş dünyasının zor problemlerini çözmekle ünlenmiş bir Organizasyon Gelişim Uzmanıdır. Çalışmalarındaki birincil hedefi, özellikle çok uluslu ve küresel firmalar olmak üzere, Liderler ve Takımlarının gelişimi için çözümler üretmektir.

www.millvale.com
ney

Perry Carrison

Master Trainer
Perry Carrison meslek hayatının başlarında World Bank’ tan PBS’ e, Analog Devices’a kadar bir çok firmada ve Marilyn Ferguson’ dan Marshall Thurber’ a kadar birçok liderle çalışmıştır. 80’li yıllarda partneri Claire Carrison ile Millave Executive Retreat’i açarak o zamanlar adı “Performans Farkınladılığı” şimdiki ismi “Koçluk, Yetenek Yönetimi ve Yetenek Bazlı Değerlendirme” olan organizasyonel devrime katkıda bulunmuşlardır.

Perry, üst düzey yöneticilere ve liderlere potansiyellerine ulaşmak için katalist olmakla ün kazanmış bir danışman ve yönetici koçudur.

www.carrison-inc.com
ney

Ann Fry

Kurucu, Ann Fry
Yönetici Koçu ve Koç Eğitmeni Profesyonel Konuşmacı ve Sertifikalı Birkman Danışmanı
Ann, bir Değişim ve Kişisel Yatırım Katalisti’dir. Paikoterapi geçmişine sahip olan Ann son 15 yıldır Yönetici Koçluğu, Porfesyonel Konuşma, ve Kurumsal Eğitmenlik
alanlarında çalışmaktadır.

University of Illinois’den Sociocal Worker Mastır derecesi, Coach University mezuniyeti, ve ICF’den PCC ünvanına sahip olan aynı zamanda NSA ( National Speaker’s Association) ve
NSA NY, NY Kadınlar Arası İletişim organizasyonlarının profesyonel bir üyesidir. NYU’da Master Class ın Coaching derslerini vermektedir.

Ann’in çalışmalarındaki terapi ve yönetim alanlarındaki deneyimlerini espri anlayışı ile harmanlama stili adını MSNBC, FOX, the Today show ve CNBC’de sıkça duymamızı sağlamaktadır. Referanslarından bazılarını FedEx Ground, Markem-Image, Genzyme Oncology, Pernod-Rocard, WP Carey, McLane Company sıralayabilir.

www.annfry.com
ney

İlginay Göbüt Göksel

Kurucu, Atla Gelişelim
At Destekli Eğitim Uzmanı
İlginay, Atla Gelişelim’in kurucusudur. Hayatın her yerinden kişi ve liderleri atların büyüsüyle tanıştırır. Öğrenme sürecinde atları bir destekten ziyade “rehber” olarak tanımlar. “Rehber” birisini bilinmeyen ve keşfedilmemiş bir alana götüren anlamına gelir. Bu, atların her yaştan ve disiplinden insana sunduğu fırsatın tanımıdır.

İlginay, pazarlama konusunda master derecesini Viyana Webster Üniversitesi’nde aldı. Değişim programıyla bir dönem Johannesburg Witwatersrand Üniversitesi’nde okudu. G.Afrika’daki öğrenciliği sırasında Desmond Tutu ile tanışma ve röportaj yapma şansını yakaladı.

Kariyerine öğrenciyken otelcilik sektöründe başlayan Göbüt ön büro, rezervasyon ve satış departmanlarında 4 yıl çalıştı. Viyana’da 3 sene perakende mağaza işletmeciliği yaptı. Telekomunikasyon sektöründe ETH Holding’in Almanya ve Avusturya ofislerinde etnik pazarlama müdürü olarak çalıştı. Reckitt Benckiser Türkiye’de iş geliştirme ve pazarlama departmanlarında 8 sene çalıştı. Reckitt Benckiser tüketici danışmanları projesini Meksika, Arjantin, Brezilya, Macaristan, Ukrayna, Rusya, Romanya, Polonya, Yunanistan ve Güney Afrika’da kurdu ve bu ülkelere danışmanlık yaptı.

Göbüt EGE (Equine Guided Education – At rehberli eğitim) sertifikasını Strozzi Institute, Kaliforniya, ABD’den aldı. Sezgisel liderlik, değişim döneminde insan konulu eğitimler ve atlardan liderlik becerileri isimli seminerler verir. Göbüt 1994 senesinden beri at binmektedir.

www.atlagelisim.com
ney

Meral Dal

Kurucu, Gelişim Gezginleri Grup
Yönetici Koçu ve Eğitmen
Meral, satış, müşteri ilişkileri, takım yönetimi ve satış koçluğu alanlarında 20 yıllık bir deneyime sahiptir.

Gazi Üniversitesi İşletme mezunu olup, Kanada merkezli Koçluk Okulundan mezun, akrediteli Profesyonel bir Koçtur.

Odağına insan gelişimini alan Meral, koçluk, mentorluk ve yönetim alanlarındaki deneyimlerini eğlenceli hale getirdiği özel eğitimler vermekte, Profesyonel Koçluk yapmaktadır.

Meral, insanın eşsizliğini kabul edip değer veren, kişinin özgünlüğü keşfettiren yaklaşımların fark yaratan başarıları oluşturacağına inanmaktadır.

ney

Ayşe Demirbaş

Lisans eğitimini, Anadolu Üniversitesi İletişim Bilimleri Fakültesi Eğitim İletişimi ve Planlaması Bölümü’nde bölüm ikincisi olarak tamamladı. Lisans eğitimi sırasında, TRT Ankara Radyosu Eğitim ve Kültür Yayınları’nda programların hazırlanması ve yayınlanması, Yönetim Geliştirme Merkezi’nde eğitim programlarının hazırlanması, uygulanması ve yönetici seçimi çalışmalarında bulundu, Brisa Lastik San. ve Tic. A.Ş.’de ise Toplam Kalite Yönetimi uygulaması çerçevesinde “Toplam Verimli Bakım” konulu eğitim programlarının hazırlanmasında ve Productivity Europe Eğitim Merkezi tarafından yürütülen seminerde görev aldı.

Ankara Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü Eğitim Programları ve Öğretim Eğitim Teknolojisi Anabilim Dalı’nda, “Yönetici Adaylarına İletişim Yeterlikleri Kazandırma Amaçlı Öğretim ve Bir Öğretim Programı Önerisi” isimli araştırmasıyla yüksek lisansını üstün başarıyla tamamladı.

1994’ ten bu yana, önce satışta çalıştı, daha sonra “Eğitim Uzmanı” (Beğendik), “Eğitim Sorumlusu” (Tepe Grubu), “Eğitim Yönetmeni” (Flokser Grubu) ve “İnsan Kaynakları ve Eğitim Yönetmeni” (Atılım Grubu) olarak görev yaptığı özel kurumlarda birçok konuda seminerler verdi; işletmelerin bütünsel ve satış - pazarlama organizasyonlarının yeniden yapılanmasına ve kurumsal, takımiçi, takımlar arası iletişim sistem ve süreçlerini geliştirmeye yönelik çalışmalarda bulundu; iş – görev analizi, yetkinlik bazlı performans değerlendirme ve geliştirme proje gruplarını ve çalışanların ve yöneticilerin yetkinliklerini geliştirmeye yönelik faaliyetleri yönetti.

"İletişim ve İletişim Çatışmaları", “Empati”, “Beden Dili”, “Bireysel ve Kurumsal Yeniden Yapılanma ve Değişim Yönetimi”, “Yaratıcılık”, “Motivasyon”, “Liderlik”, “Koçluk Becerileri”, “Çalışanları Yetkilendirme”, “Takım Çalışması ve Biz Bilinci”, “Performans Yönetimi”, “Eğitici Eğitimi”, “Mükemmel Hizmet Üretmek ve Müşteri İlişkileri”, “Müşteri Şikayetleri ve Karşılama Teknikleri”, “Toplam Kalite Yönetimi ve Kalite Kültürü” gibi konularda çalışmaları, çeviri ve makaleleri bulunan ve Merkezimiz’ in kurucu üyeleri arasında yer alan Ayşe Demirbaş, halen merkezimizde eğitici ve danışman olarak görevini sürdürmektedir.

Indus Danışmanlık

Indus Consulting, 2001 yılından bu yana sektörlerinin önde gelen oyuncularına kurumsal eğitimler ve yönetim danışmanlığı alanlarında çözüm ortağı olarak hizmet sunan bir danışmanlık şirketidir.

Indus, kurumsal eğitimlerde 250’i aşan konu başlığı ile Pazar lideri konumunda iken; Yönetim Danışmanlığı faaliyetleri, Strateji Geliştirme ve Uygulama, Kurumsal Yapılandırma ve Reorganizasyon ve Yönetim Sistemleri Tasarımı olmak üzere 3 ana başlıkta sunulmaktadır.

Business Success Coach Network

Business Success Coach Network, LA’da John M. McKee tarafından kurulmuş ve dünyanın en çok tanınan ilk 5 koçluk organizasyonundan biridir. Ortak yapıları içerisinde Four Windows Process modelini benimsemiş, dünyanın 24 ülkesinden 55’den fazla koçun ortak olarak çalışmalarını sağlayan bir yapıya sahiptir..

Organizasyon içerisinde bulunan her koçun birbirleri ile çalışarak birbirlerine katkıda bulunmalarını, müşterilerine başarı garantisi vermelerini ve hem bireysel hem de kültürel farklılıklarını bir avantaja çevirmelerini sağlayan bir kurum kültürüne sahiptir.